شرایط و قوانین

قوانین عمومی:

1. اپلیکیشن کوک تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران است.
2. زمانی که فرآیند ثبت نام تکمیل شود، کاربر عضو سامانه کوک و دارنده حساب کاربری محسوب شده و شرایط و قوانین استفاده از کوک را پذیرفته است.
3. سامانه کوک یک سامانه یکپارچه بوده که دسترسی به آن از طریق اپلیکیشن کوک و همچنین سایت www.kook.ir نیز میسر بوده و دسترسی به هر دوی این پوسته ها توسط یک حساب کاربری یکپارچه مدیریت می شوند. این بدان معناست که موجودی حساب کاربری، سابقه خرید ها و سابقه پرداخت های موفق انجام شده از هر دو مسیر به شکل یکسان و برخط قابل رویت می باشد. کاربر می بایست این نکته را در حفظ حریم خصوصی نیز در نظر داشته باشد.
4. کاربر در شرایط زیر مجاز به استفاده از سامانه کوک و پذیرش ضوابط نمی‌باشد. در صورت تشخیص این مورد حساب کاربری مسدود و کوک مسئولیتی برای ارائه سرویس یا در اختیار قرار دادن سوابق عملکرد به کاربر خاطی نخواهد داشت.

• کاربر هنوز به سن قانونی (18 سال تمام) نرسیده باشد.
• کاربر شخصی باشد که بنا به قوانین کشور از دریافت خدمات ارائه شده روی سامانه کوک منع شده باشد.

5. کاربر متعهد می‌ شود که اطلاعات خود را هنگام ثبت‌ نام به صورت صحیح وارد کنند. در صورت ورود اطلاعات ناقص يا نادرست، مسئولیت و عواقب بعدی این عمل بر عهده کاربر خواهد بود.
6. مسئولیت استفاده از هر گونه کارت عضو شبکه شتاب جهت بهره برداری از خدمات کوک بر عهده کاربر بوده و در صورت ایجاد خسارتی برای کوک، کاربر ملزم به جبران خسارت می باشد.
7. در صورت ایجاد هر گونه اختلال توسط کاربر در عملکرد سامانه کوک (اپلیکیشن و سایت www.kook.ir)، این امکان را به تیم امنیت کوک می دهد که حساب کاربری کاربر خاطی را غیر فعال نموده و از این بابت مسئولیتی یا تعهدی متوجه کوک نمی باشد.
8. بروز تراکنش ناموفق و یا عدم پاسخگویی در فرآیند پرداخت با کارت بانکی، مربوط به درگاه پرداخت بوده و بدیهی است در صورت انجام تراکنش ناموفق در درگاه پرداخت، کاربر می بایست مراتب را از طریق شرکت ارائه دهنده درگاه پرداخت پیگیری نماید.
9. هيچ شخص حقیقی یا حقوقی اجازه واگذاری حساب کاربری خود را به غیر ندارد. بديهی است در صورت تخلف، مسئوليت، عواقب آن و جبران خسارات احتمالی بر عهده دارنده حساب کاربری می¬باشد.
10. کاربران مسئول حفظ محرمانه بودن حساب و رمز عبور خود هستند و تمامی مسئولیت فعالیت‌‏هایی که تحت حساب کاربری انجام می‏‌پذیرد به عهده کاربر (دارنده حساب کاربری) است.
11. کوک هیچ گونه الزام یا مسئولیتی در خصوص ارائه یک سرویس خاص به کاربران خود نداشته و هر زمان می-تواند بنا به صلاحدید خود خدمت جدیدی را ارائه نموده و یا ارائه خدمت های موجود را متوقف نماید.
12. سقف میزان شارژ حساب کاربری توسط کاربر در سامانه کوک، مبلغ 10 میلیون ریال می باشد.
13. افزایش اعتبار جهت تسهیل فرآیند خرید در سامانه بوده و امکان برداشت آن مبلغ از اعتبار وجود نخواهد داشت.
14. امکان پرداخت قبوض خدماتی با اعتبار درون برنامه ایی وجود نداشته و صرفا از طریق پرداخت با استفاده از کارت بانکی در درگاه پرداخت امکان پذیر می باشد.
15. با توجه به گسترش خدمات ممکن است محتوای مربوط به خط مشی، شرایط و قوانین استفاده و حریم خصوصی را به روز رسانی کنیم. این اقدامات در این صفحه اطلاع رسانی خواهد شد.

حریم خصوصی:

1. طبق سیاست امنیت اطلاعات، کوک متعهد است که از اطلاعات کاربران خود محافظت کند غیر از مواردی که به موجب قانون یا دستور مراجع قضایی ملزم به ارائه اطلاعات کاربر به این مراجع می شود.
2. تمامی اطلاعات مختص به کارت بانکی که در زمان پرداخت وارد می‌ کنید، فقط در درگاه پرداخت وارد شده و کوک به این اطلاعات دسترسی ندارد.